Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, у якому зазначаються виправлені дані.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу, підлягає реєстрації в ЄРПН:
- постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).
Розрахунки коригування, що складаються до усіх податкових накладних, які були складені до 01.02.2015 р, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником.
Розрахунок коригування, що складається до податкової накладної, яка була складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких послуг.
Вищезазначений порядок передбачений п. 192.1 Податкового кодексу України та наказом МФУ від 22.09.2014 №957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua